Urodziny biblioteki

 

Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej w Wyrzysku

Piątego maja 2017 roku Biblioteka Publiczna w Wyrzysku obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. W uroczystości uczestniczyli, m.in.: Pani Bogusława Jagodzińska Burmistrz Wyrzyska, zastępca Burmistrza Wyrzyska Pan Tadeusz Perliński, starosta pilski Pan Eligiusz Komarowski, przewodniczący Rady Powiatu Pan Kazimierz Wasiak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Stanisław Wełniak, radna Rady Powiatu Pani Iwona Schulz , dyrektor PiMBP w Pile Pani Joanna Wyrwa-Krzyżańska, Pani Justyna Stoltmann-Prędka z WBPICAK z Poznania, Pani Maria Bochan z Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Poznaniu.

Wśród gości znaleźli się także byli pracownicy biblioteki, czytelnicy, dyrektorzy szkół i przedszkoli z Gminy Wyrzysk, dyrektorzy i kierownicy instytucji i organizacji działających w naszej gminie oraz gminach sąsiednich a także przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska i Stowarzyszeń, z którymi współpracuje Biblioteka Publiczna w Wyrzysku.

Przybywających gości witała Orkiestra Dęta OSP Osiek nad Notecią pod batutą Katarzyny Wyczyńskiej.

Jubileusz 70-lecia Biblioteki był okazją nie tylko do podkreślenia obecnej roli placówki w życiu kulturalnym naszego miasta i gminy ale również do wyrażenia szacunku i uznania wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej rozwoju. Krótka refleksja nad czasem minionym, jak również teraźniejszością tegorocznej Jubilatki została zawarta w prezentacji multimedialnej.

Podniosły moment wręczania podziękowań i kwiatów to kolejny punkt programu uroczystości jubileuszowych.

Po życzeniach uczestnicy jubileuszu obejrzeli przedstawienie pod tytułem „Zapomniany diabeł” w wykonaniu Teatru 44 z Szamocina.

Podczas uroczystości wysłuchano także minirecitalu w wykonaniu Mikołaja Wienke.

Szacownej Jubilatce odśpiewano także tradycyjne STO LAT!

Dyrekcja M-GOK oraz pracownicy Biblioteki Publicznej w Wyrzysku składają serdeczne podziękowania za życzenia, prezenty oraz kwiaty.