Wieża Ciśnień – Bydgoszcz – otwarcie wystawy Grupy Plastycznej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku pod nazwą „Twórczość i Twórcy”.

Dnia 23 lutego 2018 roku w Bydgoszczy w Wieży Ciśnień, odbyło się otwarcie wystawy Grupy Plastycznej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku pod nazwą „Twórczość i Twórcy”.

Podczas wernisażu zobaczyliśmy prace 10 malarzy, którzy twórczo są związani z pracownią artystyczną malarza Waldemara Malaka. Grupa wzięła udział w kilku plenerach, a na przestrzeni ostatnich lat zrealizowała wiele projektów artystycznych, między innymi „To ja” i „Słuchając muzyki”. Prace, które mogliśmy obejrzeć powstały w ramach wcześniej wymienionych projektów oraz na plenerach malarskich w Wyrzysku, Gródku Krajeńskim oraz w Suchej.

Artyści wystawiający prace to: Alina Bielawska, Marzena Chruszczewska, Magdalena Drobkiewicz, Krystyna Harmacińska, Barbara Kornacka, Lidia Lasik, Elżbieta Łukomska, Witek Malak, Waldemar Malak, Romana Nowak-Kałużna, Tomasz Pasternak, Dorota Wilczyńska-Sobiech oraz gościnnie Piotr Grodzki.

Wystawę można zwiedzać do 22 marca 2018 roku.